s2Group.pl - obsługa informatyczna firm, sieci, serwery, projektowanie stron www, hosting, szkolenia - Białystok, Podlaskie
Rozwiązania VPN

Dzięki sieciom VPN mozna stworzyć jedną globalną sieć przedsiębiorstwa. Oddziały przedsiębiorstw mieszczące się w różnych lokalizacjach i pojedynczy użytkownicy (przedstawiciele handlowi, dostawcy, itd.) dzięki połączeniu do tej sieci zyskują łatwy dostęp do zasobów firmowych komputerów i serwerów. Dzięki sieci VPN użytkownik znajdujący się w dowolnym miejscu na świecie może pracować tak jak byłby podłączony w centrali firmy, mieć dostęp do plików, drukarek, usług. Takie możliwości znacząco zwiększają produktywność, co z kolei przekłada się na sprawność działania przedsiębiorstwa.

VPN (ang. Virtual Private Network, Wirtualna Sieć Prywatna), można opisać jako "tunel", przez który płynie ruch w ramach sieci firmowej pomiędzy klientami końcowymi, a centralą firmy za pośrednictwem publicznej sieci (takiej jak Internet). Taki kanał jest kompresowany i szyfrowany w celu zapewnienia najlepszej jakości i najwyższego poziomu bezpieczeństwa przesyłanych danych.


Najważniejsze korzysci wynikające z wdrożenia tej technologii:

  • dostęp do plików i drukarek z dowolnego miejsca sieci
  • dostęp do systemów księgowych i wspierających zarządzanie
  • szybka wymiana informacji
  • zmniejszenie kosztów poprzez łatwiejsze wykonywanie pracy zdalnej
  • obniżenie kosztów rozmów telefonicznych między placówkami firmy
  • dostęp do wydzielonych zasobów sieci dla klientów i kontrachentów


(c) 2009-2020 PPUH s2Group.pl e-mail: biuro@s2group.pl WWW: www.s2Group.pl

akaozae4a